Rathův vinný lístek - FRAGILE! (netřepat)

6. 06. 2012 8:26:26
Asi jsem nebyla jediná, komu se při poslechu včerejší Rathovy obhajoby ve Sněmovně chtělo zvracet. Zvracet z toho, jaké z nás všech tento náš „reprezentant lidu“ dělá blbce a myslí si, že si neumíme spočítat, kolik jsou tři lahvičky červeného + čtyři lahvinky bílého. A že se to vejde do krabice.
Photoshop byPhotoshop byAidan Hughes

Zvracet z toho, jak tato čudla – "oběť novodobé tortury" – zvrací žvásty o politickém spiknutí, o vykonstruovaném politickém procesu, o své nevině, a navrh cosi o „selektivní spravedlnosti“.

Zvracet z toho, jak se nás nebohý Rath snaží přesvědčit, že není tak špatný jako bestiální kanibal z Mlčení jehňátek - přesto musí trpět v izolaci jako on.

Zvracet z toho, jak zoufale volá něco ve smyslu "chyťte vrahy, já jsem jenom zloděj veřejných peněz - to se tak nepočítá".

Zvracet z toho, že - ač sám zločinec takového formátu, že by si měl vysypat na hlavu celý kontejner popele – mlátí sebou od vína k nevině a u toho viní, viní a viní.

Ovšem nevidí.

Nevidí si ani na špičku nosu.

Viní všechny okolo, jenom ne sebe.

Dovolte mi jeho "vinný lístek" trochu okomentovat - předem se omlouvám Dr. Rathovi a jeho fanouškům, že jsem podlehla mediálnímu tlaku a udělala si obrázek o jeho víně ještě dřív než proběhl soudní proces, který - jak všichni doufáme - odhalí, jak to doopravdy bylo:

DRath: "Dámy a pánové, v tomto procesu viním vládu z účelové likvidace opozičního politika."

A já dodávám, že čím více vláda zlikviduje podobných politických kriminálníků, tím lépe – třeba je to jednou přestane bavit. (nevěřím)

Drath: "Viním vládu z výběrové spravedlnosti."

Politici jsou holt výběrová skupina; mají totiž imunitu (a jiné vymoženosti), a proto se k nim musí přistupovat se zvýšenou opatrností.

Prostě FRAGILE - jako ta krabice od vína.

Drath: "Viním vládu ze zneužívání policie k politickému boji."

Nezaměňujme slova "zneužívat" a "využívat". Policie musí být využívána k boji s jakoukoliv kriminalitou – dokonce i s tou politickou. Možná právě s tou.

Nejlepší je totiž začít seshora.

Drath: "Viním vládu, že zneužila boj s korupcí k likvidaci svého kritika."

Tady nejde o to, že jste politický kritik. Tady jde o to, že jste politický zločinec.

Drath: "Viním vládu z neschopnosti vyvést zemi z krize a snaží se to zakrýt takovýmto uměle vyrobeným skandálem."

Nebýt takových, jako jste vy, cesta z krize by byla mnohem méně trnitá. Tohle není uměle vyrobený skandál, tohle je úspěšné odhalení jednoho příživnického politika, který se pase na veřejných penězích.

Drath: "Viním vládu, že stoupající naštvanost lidí z jejich klesající životní úrovně chce převést na opozici."

Naše životní úroveň by pravděpodobně stoupala, pokud by každý druhý politik neměl pod barákem takovou vinotéku, jakou našli u vás.

Doktor Rath použil slovo "viním" ve svém projevu celkem 16 x (nikdy ne však směrem k vlastní osobě) - kromě vlády stačil obvinit ministra Kubiceho, státní zástupkyni Bradáčovou (3 x), dále policii, předsedkyni sněmovny, nezapomněl ale ani na své stranické kolegy - ty obvinil dvakrát - jednou z ustrašenosti, a podruhé ze zbabělosti - jako by to nebylo jedno a to samé.

Nakonec obvinil většinů svých kolegů - politiků z toho, že "v zájmu vlastní individuální osobní popularity tolerují návrat estébáckých metod", jako by snad chtěl naznačit, že mu ve vazbě odpírají spánek, mučí ho elektrickým proudem, nebo ho nutí pracovat v uranovém dole.

Rathův projev byl patetický, trapný a nesportovní.

Naprosto v souladu s jeho povahou.

Autor: Zuzana Blanářová | středa 6.6.2012 8:26 | karma článku: 34.85 | přečteno: 1921x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Chceme malý a levný stát, který nikoho neotravuje

To byl leitmotiv sjezdu hnutí ANO. Zde naprosto překvapivě a nečekaně, po dramatickém průběhu, byl zvolen majitel hnutí Andrej Babiš za jeho předsedu. Podívejme se tedy na bilanci posledních let spoluvládnutí ANO.

18.2.2019 v 11:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 101 | Diskuse

Jan Dvořák

Údajný odposlech ze sněmu ANO

Předseda Babiš byl opět bezkonkurenčně zvolen do čela hnutí. Na rozdíl od roku 2015 nikoli však všemi delegáty a tudíž sto procenty, ale třináct procent mu tentokrát hlas nedalo.

18.2.2019 v 8:52 | Karma článku: 16.12 | Přečteno: 387 | Diskuse

Milan Šarapatka

Evropská unie, jak ji známe, už brzy skončí

Evropští byrokraté a jejich protektoři, jako francouzský prezident Macron nebo německá kancléřka Merkelová, se dnes nejspíš třesou strachy z výsledků nadcházejících evropských voleb.

18.2.2019 v 7:00 | Karma článku: 26.66 | Přečteno: 732 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Burani všech zemí, spojte se!

V Mostu! se diváci smějí těm, kteří jsou ještě většími burany, než oni sami. Dodává jim to sebevědomí a pocit, že na tom ještě nejsou tak zle. Podobně jako dojemné příběhy ve zprávách bulvárních televizí nebo lesklých časopisech.

18.2.2019 v 7:00 | Karma článku: 23.57 | Přečteno: 1086 | Diskuse

Martin Braun

Jméno Mašín jako prokletí - polemika s paní Pavlíkovou

Kdykoliv se objeví nějaký článek či reportáž, kde je zmínka o rodině Mašínů, okamžitě se jako sršni slétnou do diskuse různí Koniášové, kteří na této rodině nenechají nit suchou.

18.2.2019 v 6:27 | Karma článku: 22.88 | Přečteno: 984 | Diskuse
Počet článků 69 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3974
...si můžete udělat obrázek sami. Když kliknete na foto, zobrazí se vám všechny texty, ve kterých se autorka obnažuje až až.

Najdete na iDNES.cz